Diskuzní fórum facebook

VacuShape
cílené spalování tuků problémových partií

VacuShape kombinuje působení podtlaku a chůze na pásu

X-SHAPE

Podtlakový pohybový systém
cílené spalování tuků problémových partií - boky, břicho, hýždě, stehna

Ve studiu máme 2 systémy VacuShape

Pod tlakem je aktivován nejenom metabolismus tuků, ale i lymfatický systém, který zajišťuje lepší odvádění metabolických zplodin. Silné prokrvení pokožky a lepší zásobování kyslíkem, vitamíny, minerálními látkami a enzymy pozitivně působí proti pomerančové kůži. Pleť je při pravidelné aplikaci hladší a jemnější.

VacuShape

Spalovač tuků pro břicho, nohy a hýždě

VacuShape

Znáte člověka, který ..

 • se po celé týdny zdravě stravuje
 • tvrdě a disciplinovaně cvičí
 • dodržuje instrukce trenéra
 • a dokonce ještě drží dietu

a vidíte, že se v jeho těle něco děje. Kila ubývají, ale bohužel opět na nesprávných místech.

Co se děje ve VacuShape?

Trénink ve VacuShape probíhá chůzí na běžeckém pásu po dobu 30-ti minut, problémové partie se přitom nachází v podtlakové kabině. Střídavým podtlakem je krev nasávána do kapilár v podkoží, kde působí jako přepravní médium a odvádí tuk z tukových buněk ke svalům, neboť jedině tam je možno tuk spálit. V průběhu aplikace je monitorována tepová frekvence tak, aby se jednalo po celou dobu o aerobní cvičení, kdy je spotřeba energie hrazena z 80 % tuky a pouhých 20 % tvoří cukry.

Náš příklad ukazuje výsledek před a po použití našeho systému

VacuShape

U žen se depotní tuk nachází na podbřišku, hýždích a stehnech. Tento depotní tuk tělo velmi špatně prokrvuje. Jestliže žena nyní trénuje v aerobní oblasti, např. aerobic, šlapadla, běhání, zvyšuje se objem krve v silně pracujících svalech hýždí a stehen. Zvýšením objemu krve ve svalu jsou přiškrcovány kapiláry, které zásobují tukovou tkáň krví.

Toto může každý zjistit sám. Když žena např. zrovna přijde z aerobiku a položí si ruku na stehno, tak zjistí, že tato hlavní partie je zpravidla podstatně chladnější, než např. záda. Protože ale tělo chce od určitého výkonu spalovat tuky jako zdroj energie, spaluje nejdříve zásoby tuku, které jsou pro tělo snadno využitelné, hlavně na prsou, protože prsa jsou díky své žlázové tkáni nejlépe prokrvenou tukovou tkání.

Výsledkem je, že žena sportuje, aby si pozitivně upravila svou postavu, hubne ale především na ňadrech, pažích, ramenech a obličeji, přičemž tuk na spodních částech těla zůstává.

Ceník

Doporucení pro maximální výsledky - VacuShape

VacuShape
 • Nárazová terapie minimálně 20 aplikací 3x týdně po dobu 6 týdnů pro maximální „nastartování“ látkové přeměny. Výsledky jsou viditelné již po 10 aplikacích (dochází k vyhlazení kůže, pokud hned nedojde k váhovým a centimetrovým úbytkům).
 • Cvičení trvá pouze 30 minut, ale je to dostačující. V běžné atmosféře dochází při cvičení ke spalování tuků ve svalech po 20-30 minutách. Ve VacuShape se tato doba zkrátí až o třetinu.
 • Díky studii MUDr. Hostýna, který klinicky testoval VacuShape, se doporučuje 10-ti minutové zahřátí organismu před samotnou aplikací (rotoped, běžecký pás, BodyRoll, solárium atd.). Klientka potom využije maximálně čas aplikace a dochází ke spalování tuku od první minuty. V případě „studeného“ startu se tak děje až od 6. – 10. minuty.
 • Během aplikace striktně dbejte na dodržování optimální tepové frekvence (OTF), Neboť při této tepové frekvenci jsou energetické potřeby organismu kryty z 80 % tuky a jen z 20 % cukry, což je důležité pro maximální výsledky. Vzorec pro výpočet OTF=0,65 x (220 – věk klientky).
 • Pro maximální výsledky mužeme z vlastních zkušeností doporucit využívání programu se strídavým podtlakem P2 a P3. Program s nejsilnejším podtlakem P1 používáme zrídka. Pri casté aplikaci muže dojít k ke zviditelnení žilek na kuži. Programy s konstantním podtlakem nemají zase takovou úcinnost jako podtlak strídavý.
 • Před aplikací jíst uhlovodany (rýže, brambory, těstoviny nebo müsli). Po aplikaci bílkoviny (ryby, maso, drůbež nebo tofu např. se zeleninou).
 • Dodržovat pravidelný pitný režim – cca 3-4 litry tekutin za den.
 • Není třeba začínat s dietou. Jestliže bude klientka dodržovat výše zmíněná doporučení, bude mít její tělo dostatečné rezervy energie a tak se spalování tuků dostane do vyšších obrátek.
 • Doporučuje se klientkám nechodit po aplikaci do solária, sauny a necvičit takové druhy sportů, které extrémně zatěžují svaly nohou.
 • Do přístroje se klientka oblékne do volných tepláků nebo šortek. Na nohy lehké sportovní boty s hladkou podrážkou.
 • Pro maximální účinek naneste před aplikací krém na celulitidu.

Zaručeně efektivní technika

VacuShape

VacuShape - primární kontraindikace

 • Povrchový nebo hluboký zánět žil na dolních končetinách kdykoli v anamnéze
 • Nádorové onemocnění kdykoli v anamnéze
 • Trombóza kdykoliv v anamnéze
 • Srdeční infarkt a mozková cévní příhoda (mozkový infarkt) kdykoli v anamnéze
 • Lymfedém dolních končetinách
 • Jakákoliv nedostatečnost jaterní, ledvinová a srdeční
 • Jakékoliv zánětlivé onemocnění
 • Cukrovka
 • Hemoroidy

VacuShape - sekundární kontraindikace

 • Vysoký krevní tlak – dekompenzovaný (je-li kompenzováno léky – je možno)
 • Chronická žilní insuficience (nedostatečnost)
  I. stupeň – Venektázie (roztažená žíla, metličky) – DOPORUČUJE SE
  II. stupeň – Varixy – NEDOPORUČUJE SE, záleží na rozsahu – nutná konzultace s lékařem
  III. stupeň – Hyperpigmentace, exematická dermatitida, ZAKÁZÁNO
  IV. stupeň – Bércové vředy – ZAKÁZÁNO

Optimální tepová frekvence pro hubnutí

Velice často se setkávám s dotazy typu „ cvičím až 4x v týdnu, makám jako blázen, ale moje tukové zásoby se príliš nezmenšují!! Jak je to možné ?“ Odpověd je vcelku jednoduchá, i když celý problém vypadá na první pohled poměrně složitě. Je obecně známo, že ne každá zátěž (cvičení) je stejně náročná na práci srdce a každý člověk reaguje na stejné cvičení i jinou tepovou frekvencí.

Tepová frekvence (TF) udává počet tepu (stahu) srdce během jedné minuty. Tato frekvence se liší podle intenzity tělesné zátěže a trénovanosti jedince. Klidová TF se pohybuje v rozmezí 65-75 tepu za minutu, u trénovanějších jedincu klesá až k 50 tep/min. Podle klidové TF mužeme tedy i hodnotit naši trénovanost, příp. sledovat jak se zlepšujeme během delšího období.

Když hodnotíme intenzitu nějaké zátěže, mužeme se setkat s hodnocením, že při ní dosahujeme např. 60 % maximální tepové frekvence. Cím je tedy cvičení náročnější pro srdce, tím více se tepová frekvence během cvičení blíží tzv. Maximální tepové frekvenci. Maximální tepová frekvence (MTF): Je hodnota, kterou bychom v žádném případě neměli překračovat. Pro každou věkovou skupinu je tato MTF jiná, ale existují obecné vzorce, ze kterých mužeme naší MTF vypočítat. MTF = 220 - věk cvičence (někteří autoři uvádí u trénovanějších osob věk x 0,7)

Od hodnoty vaší MTF pak vypočítáte jakou TF byste měli dodržovat během určitého cvičení.

Než ale zjistíte v jakém pásmu tepové frekvence se pohybujete, musíte nejpve vědět jak se tep měří. Pokud nemáte měřič tepu přímo v hodinkách, nebo podobně, mužete si tep změřit třemi prsty na vnitřní straně zápěstí, nebo dvěma prsty na straně krku. Rozeznáváme klidovou TF- ráno po probuzení, doporučuje se 3 dny za sebou a vzít pak pruměr, aktuální – ihned po cvičení, nebo během cvičení, kdy stále chodíme a udržujeme tak přibližně stejnou TF. Klidovou TF měříme tak, že celou minutu počítáme tepy, aktuální tak, že počítáme 10 vteřin a pak číslo násobíme šesti, toto zopakujeme a pak použijeme pruměr.

Záleží právě na TF na co bude vaše cvičení nejvíc pusobit. Na redukci váhy tj. co největšího spalování tuku je optimální 55-65% Vaší MTF !!!! Nikoliv tep okolo 160 tep/min jako při např. náročnějším Step-aerobicu, ale pro 20-letou slečnu s nadváhou je ideální cvičení P-class a Body-styling s tepovou frekvencí 113-134 t/min tedy 18- 21 tepu za 10 vteřin !!!! Z tohoto vyplývá, že nejlépe spalují tuky pomalejší typy cvičení, nikoliv extrémní Kick-box, nebo Tae-bo.

Stejně tak platí, že optimální aerobní zatížení pro zlepšování fyzické kondice se pohybuje 65-85% MTF. Nejvyšší TF se dosahuje u extrémních aerobicu jako je Tae-bo kde TF frekvence dosahuje 90% MTF, což je skvělé pro zvýšení trénovanosti Vašeho srdce, ale vaší „pneumatiku“ na břiše, nebo jinde to, nechává v klidu !!

Se zvyšující se tepovou frekvencí totiž metabolismus přestává brát energii z tuku a přechází na glykogenové, tedy sacharidové energetické zásoby.

Deset tisíc kroků denně zlepší zdraví

(28.4.2006 Rubrika: Pohyb a sport Autor: Markéta Grosmanová)

Není to složité. Deset tisíc kroků denně - takový je lék předepisovaný na zdravotní potíže pramenící z lenosti. Jde zejména o obezitu a následně pak nemoci srdce a cév. Potvrzuje to například velká studie z Británie s názvem How many step/day are enought? (Kolik kroků denně potřebujeme?). Výzkumy také zjistily, že dostatek pohybu má pouze deset procent populace vyspělých zemích. "Dospělý člověk ujde denně jen patnáct set metrů, a to je opravdu málo," říká Miloš Matouš, primář kliniky tělovýchovného lékařství pražské Fakultní nemocnice Motol. Pro udržení zdravé kondice je podle něj třeba ujít alespoň sedm až osm kilometrů, což představuje zhruba sto minut chůze.

Přirozený pohyb

Výhodou je, že chodit může téměř každý. A je to velmi přirozený způsob pohybu, který nepoškozuje klouby a vazy, nehrozí při něm velká zranění. Chůze neodrazuje ani lidi, kteří mají nadváhu nebo špatný pohybový rozsah. "Odpadá tak psychický blok z toho, že si ti, kdo dlouho nesportovali, budou mezi zkušenými sportovci připadat špatně," popisuje Miloš Matouš. Na co všechno má chůze vliv? Kromě toho, že zvyšuje energetický výdej, a přispívá tak k hubnutí či k udržení váhy, má také pozitivní vliv na hladinu tuku v krvi. Ty se nejvíce podílejí na vzniku aterosklerózy neboli ucpávání cév. "Navíc klesají i hladiny krevního cukru, krevního tlaku, a naopak se zvyšuje odolnost proti stresu a běžné každodenní záteži," říká Miloš Matouš. Pozitivní je podle něj také to, že si lidé, kteří hodně chodí, udrží schopnost pohybu až do vysokého stáří. Zároven je méně ohrožují zlomeniny. Bývají totiž nejen obratnější, ale také jim v důsledku osteoporózy neřídnou kosti, protože jsou pravidelně zatěžované, a tím pádem silnější.

Nejméně půl hodiny

Jak říká Miloš Matouš, u většiny lidí nelze očekávat, že potřebnou denní dávku nachodí při běžných činnostech: "Má-li se projevit pozitivní zdravotní efekt chůze, je potřeba, aby to byl vytrvalostní pohyb trvající alespon třicet až čtyřicet minut." K tomu, aby tahle aktivita měla smysl, je také dobré pohybovat se za určité tepové frekvence. Zjednodušeně řečeno byste se měli trochu zadýchat, ale ne tolik, že byste se už při řeči zadrhávali. Ve vyšší frekvenci se totiž srdce příliš namáhá. Do svalu se zároven vyplavují látky, které způsobují, že se při pohybu necítíte dobře a druhý den vás bolí tělo. "Přetěžující pohyb pak přestává být užitečným, naopak škodí," říká Miloš Matouš. Pokud se opravdu rozhodnete chodit podle doporučení lékařů, pak je užitečné si pořídit měřič tepu. Nejspolehlivější jsou ty, které měří tep na hrudi. Ke kontrole počtu ušlých kilometrů se hodí krokoměr. Na českém trhu je jich několik desítek, některé jsou kombinované s měřičem tepu, jiné mají zabudované rádio. Anebo třeba alarm - to pro případ, že by vás někdo přepadl či se vám udělalo nevolno.

Deset tisíc kroků denně zlepší zdraví

Pružně a plynule

K dokonalosti je ještě dobré zvládnout správnou techniku chůze. V první řadě je to plynulost. "Ta je zaručena stejnou délkou kroku. Při odlišné délče dochází k rozdílnému zatěžování pravé a levé nohy," vysvětluje Miloš Matouš. Chůze by měla být pružná, čímž se odlehčí páteři a kloůbum. Jak toho docílit? Při chůzi se nejdříve došlápne na patu a postupně se přenáší těžiště těla dopředu ke špičce. Přitom se pata odlehčuje. K posilování drobných svalů na noze je užitečné chodit ve vhodném terénu naboso. Jinde jsou ale naopak nutné pevné boty.

Jak vysoký má být při sportu váš tep?

Při sportu je dobré setrvávat v takzvaném aerobním režimu, kdy intenzita pohybu činí 40 až 70 procent z maximální tepové frekvence (TF max.). Ta se mění s věkem. Jednoduchý vzorec na odhad hodnoty TF max. se vypočítá tak, že od hodnoty 220 odečtete váš věk (TF max. = 220 - věk). V aerobním režimu se asi po 45 minutách začnou spalovat tuky a navíc posilujete srdce a cévy. Při takové tepové frekvenci také déle vydržíte v pohybu, protože si "nesáhnete na dno". Při anaerobním režimu (zvýšení tepu nad 70 procent TF) vzniká kyselina mléčná, která vyvolává únavu a bolest ve svalech. To, zda se pohybujete v anaerobním či aerobním režimu, pomůže určit tepová frekvence. V klidu je u většiny populace okolo 70 tepů za minutu, vrcholově trénující sportovci mají jen 30 tepů za minutu. To je důkaz toho, že díky pravidelným tréninkům srdce pracuje efektivněji. Tepová frekvence vyšší než 80 procent maxima by neměla při zátěži trvat déle než minutu. U sportovců je to jiné. Ti trénují podle individuálních plánu. Obvykle zhruba dvě minuty při tepu vyšším než je 90 procent jejich maximální tepové frekvence. A to se střídá se zátěží nižší - kolem 50 procent maximální tepové frekvence. Tep lze měřit pomocí speciálního měřiče pulsu přímo během zátěže. Jiná možnost - méně přesná - je měřit pohmatem na některé pulsující tepně bezprostředně po zátěži. Jen velmi orientační je odhadování tepové frekvence podle dechu - pokud již nemužete mluvit, dostali jste se z aerobního do anaerobního režimu. (mag)(ihned.cz)

Ceník Diskuzní fórum

nahoru